Gamtos mokslų metodinė diena


Vienas iš gimnazijos metodinės tarybos veiklos uždavinių - stiprinti individualias mokytojų dalykines ir bendrąsias kompetencijas, kaupti ir skleisti gerąją patirtį, pasitelkiant kolegialų mokymąsi. Todėl rugpjūčio mėn. 28 d. Romuvos padalinyje suorganizavome rajono gamtos mokslų mokytojams dalykinę- metodinę dieną. Džiugu, kad renginyje dalyvavo 16 rajono mokyklose dirbančių mokytojų.
- Renginio metu gimnazijos direktorė R.Pranskūnienė priminė Ugdymo Turinio Atnaujinimo ypatumus gamtos mokslų pamokose, supažindino su fizikos kabinete naujai įrengta BELLA laboratorija. Mokytojai turėjo galimybę padirbėti su nauja laboratorijos įranga, atlikti laboratorinį darbelį.
- Fizikos mokytoja V.Stalionienė pristatė simuliacijų phet ir vascak galimybes bei jų panaudojimą gamtos mokslų pamokose.
- Chemijos mokytos R. Valentienė ir D. Ramanauskienė pristatė kilnojamąją laboratoriją ir jos panaudojimo galimybes. Be to, renginyje dalyvaujantys mokytojai tyrė su savimi atsineštą geriamą vandenį: nustatė pH, nitritų, nitratų, fosfatų jonus, vandens kietumą.
- Biologijos mokytojos A. Vilkauskienė, D. Spundzevičienė, L. Vipienė pristatė 3 D ir MozaBook programėlės panaudojimą gyvybinių procesų pažinime.
Mokytojai, susipažinę su aktyviomis veiklomis, darbą tęsė atskirose dalykinėse grupėse, kur aptarė ilgalaikius planus, rengiamus pagal atnaujintas programas, dalinosi gerąja patirtimi, rengiant diferencijuotas užduotis, analizavo vertinimo sistemą. Renginio pabaigoje buvo labai gera girdėti ,,ačiū“ už tai, kad pakvietėme, už tai, kad pasidalinome.
GMMG pirmininkė Vida Stalionienė
Sėkmingi užsienio kalbos (anglų, vokiečių ir rusų) patyriminio, paveikaus, integralaus ir probleminio ugdymo šiuolaikiškoje aplinkoje pavyzdžiai įgyvendinant KK


Rugpjūčio 28 dieną rajono užsienio kalbų mokytojai dalyvavo gerosios patirties sklaidos renginyje, kuriame jungtinė J.Tumo-Vaižganto gimnazijos mokytojų grupė pasidalino savo patirtimi, kaip sėkmingai, įdomiai, inovatyviai ugdyti mokinius šiuolaikinėje aplinkoje.
Lektorės A.Milaknienė ir R.Kairelytė-Milaknienė pristatė įtraukiuosius ugdymo metodus, D.Macijauskienė kalbėjo apie pastraipos rašymą anglų kalbos pamokose, J.Stalemėkaitė akcentavo aktyvių metodų panaudojimą pamokose, S.Liugienė supažindino koleges su vizualaus mąstymo taikymo privalumais. V.Misiūnienė pateikė pavyzdžius, kaip kūrybingai rašyti diktantą, N.Liugienė nagrinėjo audiovizualinio metodo taikymą pamokose, o I.Laužadienė priminė, koks yra svarbus grįžtamasis ryšys ugdymo procese.
Renginio pabaigoje visos dalyvės vieningai sutarė, kad susitikimas buvo labai naudingas, informatyvus, pozityvus ir optimistiškai nuteikiantis naujiems mokslo metams.
J.Tumo-Vaižganto gimnazijos užsienio kalbų mokytojos